Dan Levitt
Kanada
Dan Levitt jest uznanym międzynarodowym mówcą, liderem w zakresie opieki nad osobami starszymi, pisarzem i gerontologiem, specjalizującym się we wspieraniu tworzenia lepszego życia dla seniorów. Celem Dana jest nauczenie milionów ludzi, jak zmienić życie starszych osób na całym świecie. Jako znany mówca wygłosił inspirujące przemówienia, które wywarły wpływ na tysiące ludzi na czterech kontynentach. Dan nie mówi ludziom, gdzie mają się udać, ale prowadzi ich w kierunku, do którego powinni zmierzać. Jego przemówienia pokazują słuchaczom nowy sposób myślenia o starzeniu się, potrzebny do rozwoju w XXI wieku. Dan Levitt przewodzi rozwojowi potrzeb społecznych, duchowych i opiekuńczych ponad 300 seniorów, inspirując zespół ponad 400 pracowników i wolontariuszy do zaangażowania w ciągłe podnoszenie jakości życia. Dan jest adiunktem w zakresie Gerontologii na SFU oraz adiunktem w Szkole Pielęgniarstwa UBC. Przygody Dana zabrały go z najwyższego szczytu Afryki Kilimandżaro po rafy koralowe na Morzu Karaibskim, od kajakarstwa rzeką Jukon po bieg w sześciu maratonach z serii World Majors.


Paweł Grabowski
Polska
Paweł Grabowski jest doktorem nauk medycznych, pracownikiem ośrodków klinicznych w Krakowie i Warszawie (1990-2012) i Białostockiego Centrum Onkologii (2012-2014). Absolwent Podyplomowych studiów Zarządzania Zakładami Opieki Zdrowotnej w SGH (2002) i Podyplomowych studiów z Bioetyki w UKSW (2012). W 2009 roku założył Fundację Podlaskie Hospicjum Onkologiczne (Obecnie Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza), prowadzącą pierwsze w Polsce wiejskie hospicjum domowe a od lipca 2012 roku wiejskie hospicjum stacjonarne. Obecnie kieruje Fundacją i pracuje jako lekarz w założonym przez siebie hospicjum, prowadzi także zajęcia o postępowaniu z chorym u kresu życia. Inicjator i realizator innowacji społecznych, mających na celu zapewnienie niezbędnej opieki osobom zależnym, nieuleczalnie chorym u kresu życia zamieszkującym obszary wiejskie. Do 2024 roku potrwają zainicjowane przez niego prace w ramach dużej innowacji „Dać to, czego naprawdę potrzeba” – dotyczącej zapewnienia wsparcia i profesjonalnej opieki osobom zależnym, nieuleczalnie chorym u kresu życia oraz ich opiekunom domowym na obszarach wiejskich.


Robyn I. Stone
USA
Jest wiceprzewodniczącą ds. badań w LeadingAge i dyrektorem LTSS Centre w LeadingAge na Uniwersytecie Massachusetts w Bostonie. Uznana badaczka i autorytet w zakresie usług dla osób starszych o międzynarodowej renomie. Była zaangażowana w rozwój przepisów, ewaluację programów, projekty pilotażowe i inne praktyczne badania przez ponad 40 lat. Podczas prezydentury Billa Clinton’a pełniła obowiązki wicesekretarza ds. niepełnosprawności, starzenia i opieki długoterminowej w Departamencie Zdrowia i Usług Społecznych. Jej szeroko publikowane prace dotyczą polityki i jakości opieki długoterminowej, opieki nad osobami z niepełnosprawnością, zasobów ludzkich w usługach społecznych, polityki mieszkaniowej dla osób starszych i opieki nieformalnej, dodatkowo jest członkiem Gerontological Society of America i National Academy of Social Insurance. W roku 2014 została wybrana do składu National Academy of Medicine. Ukończyła politykę społeczną na Uniwersytecie w Pittsubrgu i zdobyła doktorat w zakresie zdrowia publicznego na uniwersytecie Berkley w Kalifornii. Jej praca łączy świat badawczy, ustawodawczy i praktykę, aby poprawić jakość opieki, którą obejmowane są osoby starsze, szczególnie z mniej zamożnych środowisk i zapewnić im i ich rodzinom najlepszą jakość życia.


Agnieszka Cysewska
Polska
Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, od 27 lat pracuje w systemie pomocy społecznej, m.in. w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim oraz Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Gdańsku. Od 13 lat prowadzi Dom Pomocy Społecznej w Sopocie dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych, Dzienny Dom Pobytu oraz Sopockie Centrum Seniora. Jako pierwsza w Polsce zastosowała sztuczną inteligencję w terapii osób z chorobą Alzheimera i innym otępieniem - w tym celu sprowadziła japońską fokę Paro, która do dziś pracuje w DPS w Sopocie. Pro-aktywnie działa na rzecz wsparcia opieki nad seniorami wymagającymi pomocy. Dostrzega zmiany demograficzne i generacyjne, jak również rozwój technologii, o czym opowie w swoim wystąpieniu na konferencji.

Agnieszka Guligowska
Polska
Doktor nauk o zdrowiu, dietetyk, promotor zasad zdrowego odżywiania. Absolwentka SGGW, UŁ oraz UMED w Łodzi. W ramach projektów naukowych prowadzi w Klinice Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi badania w zakresie wpływu diety na proces starzenia się organizmu ludzkiego. Członek towarzystw naukowych. Od 20 lat profesjonalnie zajmuje się dietoterapią. Pracując z pacjentem stosuje wyłącznie spersonalizowane podejście, łącząc doradztwo ze skuteczną edukacją. Ma wieloletnie doświadczenie w edukacji osób dorosłych. Prowadziła wykłady dla łódzkich uczelni wyższych, Uniwersytetów Trzeciego Wieku, domów kultury, stowarzyszeń i fundacji. Nieustannie pogłębia wiedzę i doskonali warsztat uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.


Beata Smela
Polska
PT, DPT, Dip. MDT, CEAS, mgr fizjoterapii ukończyła AWF Katowice w Polsce. W 1992 roku zdała egzamin licencyjny w stanie Teksas w USA. Beata uzyskała dyplom w MDT w USA w 1996 roku i od 2003 była instruktorem metody MDT w USA. W latach 2005-2010 uczyła również w Polsce. Dr Beata Smela ukończyła kurs EMG/ NCV w 2001. Przez ostatnie 14 lat pracowała jako specjalista w ergonomii i profilaktyki urazów dla Lockheed Martin w Fort Worth w stanie Teksas. Od 2015 posiada certyfikat CEAS (Certified Ergonomics Assessment Specialist). Beata była konsultantem w bólu przewlekłym i kompleksowym w Instytucie SMART w Fort Worth miedzy 2012 - 2022. W wolnym czasie pracuje ochotniczo w klinice Misji Arlington od 2006 roku. Jej zainteresowania to również tenis, szachy, taniec ludowy, windsurfing i jazda na nartach.


Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska
Polska
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalista chorób wewnętrznych i geriatrii. Od 2008 r – pracuję z Seniorami i opiekunami Seniorów. Od 2019 r. Koordynator Centrum Opieki Geriatrycznej w Sopocie oraz kierownik Poradni Geriatrycznej przy Centrum. Od wielu lat prowadzi wykłady dla studentów i personelu medycznego, pielęgniarek i lekarzy - w tematyce senioralno-geriatryczna. Wykładowca w SWPS w Sopocie i WSZ w Gdańsku.


Leszek Guga
Polska
Psycholog, trener, szkoleniowiec. Od wielu lat związany z branżą farmaceutyczną i rynkiem zdrowia. Specjalizuje się w tematyce opieki długoterminowej, stresu, poczucia kontroli i własnej skuteczności. Wierzy że dobra praktyka bierze się ze zrozumienia teorii, a dobra teoria da się zastosować w praktyce. Autor artykułów z zakresu tematyki zdrowotnej, psychologicznej i opiekuńczej w poradnikach i prasie ogólnopolskiej.


Anna Janowicz
Polska
Doktor nauk społecznych, prezes Fundacji Hospicyjnej z Gdańska, wykładowca Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku. Autorka i współautorka publikacji dotyczących pozamedycznych aspektów opieki i opieki nieformalnej. Autorka monografii „Opiekunowie rodzinni. Wyzwania i możliwości wsparcia” (Warszawa 2019). Koordynatorka projektów na rzecz opiekunów rodzinnych oraz projektów rozwoju wolontariatu opiekuńczego w opiece instytucjonalnej i domowej. Współpracuje z zespołem ds. pracy opiekuńczej, działającym w ramach Pomorskiego Zespołu ds. Kobiet przy Zarządzie Województwa Pomorskiego


Volker Rasche
Niemcy
Specjalista w zakresie finansów i zarządzania jednostkami społecznymi. Posiada 30 letnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Jest dyrektorem działu należności, działu zakupów i floty samochodowej w Evangelischer Stiftung w Neuerkerode w Niemczech. Jego obszarami zainteresowań są zarządzanie przyjęciami i rozliczenie świadczeń w instytucjach opieki długoterminowej oraz wymagania wobec personelu liniowego i zarządczego.


Thomas Kupczik
Niemcy
Thomas Kupczik ukończył inżynierię mechaniczną i zarządzanie na TWTH w Aachen w Niemczech. Rozpoczął swoją karierę zawodową ponad 35 lat temu pracując dla firm przemysłowych i jako konsultant dla Roland Berger, doradzając firmom w zakresie optymalizacji procesów. Następnie Pan Kupczik zdobywał doświadczenie w niemieckim sektorze zdrowotnym jako CFO Damp-Kliniken-Gruppe oraz CEO Wittgensteiner Kliniken AG, spółce-córce Fresenius AG. W 2008 razem z prywatnym inwestorem wykupił Alloheim Senioren-Residenzen, niemiecką grupę domów opieki. Alloheim jest firmą zarządzającą prywatnymi domami opieki, zapewniającą usługi opiekuńcze w całym kraju dla różnych grup wiekowych w stacjonarnych domach opieki, ośrodkach mieszkalno-opiekuńczych oraz opiekę środowiskową. W ciągu 15 lat Alloheim stało się drugim największym dostawcą usług opiekuńczych na rynku niemieckim. Zarządza 260 domami opieki z 24.000 łóżek, 3000 mieszkań i 25 ośrodkami opieki środowiskowej. 22.000 pracowników opiekuje się rocznie ponad 35 tysiącami klientów.


Bridget Johnston
Szkocja
Bridget Johnston jest Profesorem Klinicznym Pielęgniarstwa i Opieki Paliatywnej na Uniwersytecie w Glasgow. Jej stanowisko obejmuje pracę na Uniwersytecie Glasgow i NHS Greater Glasgow i Clyde w Szkocji. Od sierpnia 2022 jest dyrektorem badawczym na wydziale Medycyny, Stomatologii i Pielęgniarstwa Uniwersytetu Glasgow. W 2019 roku została mianowana członkiem Royal College of Nursing. Od stycznia 2023 roku jest przewodniczącą RCN Research Society. Jest pielęgniarką z medycznym i edukacyjnym doświadczeniem w opiece paliatywnej i u kresu życia. Kieruje grupą badawczą ds opieki paliatywnej na uniwersytecie Glasgow. Podstawą pracy tej grupy jest zaangażowanie pacjentów i społeczeństwa. Jej przeszłe i obecne projekty obejmują: opiekę paliatywną i opiekę u kresu życia więźniów w Szkocji, rolę pielęgniarek w wielochorobowości, postawy wobec opieki u kresu życia, badanie interwencji związanych ze słuchaniem muzyki w opiece hospicyjnej, jak również wsparcie w żałobie w opiece środowiskowej. Wspiera grupę doktorantów i habilitantów z całego świata badających zagadnienia związane z opieką paliatywną. Działa na rzecz budowania i rozwoju kompetencji akademickich pielęgniarek klinicznych. Opublikowała ponad 100 szeroko recenzowanych publikacji. W przeszłości była redaktor naczelną International Journal of Palliative Nursing. Jej Twitter to @BridgetJohnst